Jaką wiertarko-wkrętarkę do 299 zł wybrać?

07-09-2017


Dziś na warsztat bierzemy wiertarko-wkrętarki. Wszyscy wiemy, że są to urządzenie niezbędne w każdym domowym warsztacie. Dziś na rynku możemy znaleźć wielu producentów oraz modeli, które spełnią nasze kryterium cenowe jakim jest cena 299 zł. My postanowiliśmy porównać ze sobą następujące:

 

1. Wiertarko-wkrętarka firmy VORDON model VR08I

Jest to najdroższy w naszym zestawieniu sprzęt, jego koszt to

279 zł brutto.

Najważniejsze cechy:
Napięcie: 10,8 V
Maksymalny moment obr.: 28 N.m
Akumulatory: 2 Ah Li-ion 10,8V
Prędkość obrotowa: 0-400/1400RPM
Możliwość obrotów w lewo i w prawo
Wskaźnik naładowania baterii
Płynna regulacja obrotów
Lampka LED do doświetlenia
Czas ładowania baterii to 1 godzina
Max wiercenie w drewnie 20mm
Max wiercenie w stali 8mm
Uchwyt 3/8"(10mm)
Ustawienia momentu obrotowego 18+1
Waga netto 0,944 kg
Dobrze wyważona
Gwarancja 36 miesięcy


Zobacz więcej


 


2. Wiertarko-wkrętarka firmy Eurotec model CD151

Średnia półka w naszym porównaniu,

cena 199 zł brutto

Najważniejsze cechy:
Zasilanie 230V / 50Hz
Akumulatory 18V Li-Ion
OBROTY:
1 bieg 0 - 350 obr/min
2 bieg 0 - 1300 obr/min
Możliwość obrotów w lewo i w prawo
Płynna regulacja obrotów
Lampka LED do doświetlenia
Czas ładowania baterii to 1 godzina
Samozacisk
Zakres uchwytu 1,5 - 10mm
Ergonomiczny kształt
Dobrze wyważona
Waga 1,5kg
GWARANCJA 12 MIESIĘCY


Zobacz więcej
3. Wiertarko-wkrętarka firmy Eurotec model 1103

Sprzęt budżetowy w naszym zestawieniu,

cena to zaledwie 105 zł brutto

Najważniejsze cechy:

Napięcie sieci 230V50Hz
Akumulator: 18 V
Liczba obrotów 0- 550 min -1
Obroty prawo-lewo
Wolny start
15-stopniowa regulacja sprzęgła obciążeniowego
Czas ładowania: 3h-5h
Uchwyt wiertarski 10mm
Waga ok. 1,7 kg
GWARANCJA 12 MIESIĘCY


Zobacz więcej

Podzielmy nasze porównanie na najważniejsze aspekty:

Moc:

Zaczniemy od mocy i tu zaskoczenie, najdroższa wiertarko-wkrętarka w naszym porównaniu ma jej najmniej bo 10,8V, a pozostałe dwie po 18V, czy to oznacza, że już teraz możemy podjąć decyzje o wyborze?
Niestety nie, jest jeszcze wiele innych bardzo ważnych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem.

Waga:

Jak można się domyślić najniższą wagą cechuje się VORDON, czyli najdroższa wiertarko-wkrętarka. Waga urządzenia to zaledwie 944 gramów, więc całkiem nieźle. Ma to znaczenie w przypadku kiedy planujesz wiercić lub wkręcać non stop przez długi okres czasu. Gdy podnosisz i opuszczasz przedmiot nieustannie przez kilka godzin każdy gram się liczy, a Eurotec model CD151 (nasza średnia półka) waży o ponad pół kilograma więcej! Jeśli jednak wiertarko-wkrętarki będziesz używał do prac krótkich, jak na przykład skręcanie nowych mebli do salonu lub biura, te dodatkowe pół kilograma nie wpłynie znacząco na wygodę Twojej pracy.


Szybkość ładowania baterii:

Każda z porównywanych przez nas wiertarko-wkrętarek zawiera w zestawie dwa akumulatory - to olbrzymi plus. Niezmienia to faktu, że wszystko co działa bez kabla, trzeba kiedyś naładować. Jak mogliśmy się spodziewać najdroższy sprzęt ładuje się najszybciej, producent deklaruje, że do pełnego naładowania akumulatora wystarczy zaledwie godzina. W podobnym czasie nasz akumulator naładuje ładowarka od Eurotec model CD151 (średnia półka) czyli ok. godziny.
Nasza budżetowa propozycja wypada najgorzej, aby w pełni naładować akumulator potrzebujemy aż 3-5h! Jest to bardzo duża różnica. Jeśli masz zamiar pracować wiertarko-wkrętarką często, odradzamy wybór najtańszej opcji z naszego porównania. Eurotec model 1103 spełni oczekiwania klientów, którzy chcą wykorzystywać urządzenie bardzo sporadycznie na przykład do wywiercania kilku dziur (o niezbyt dużej średnicy) w celu umieszczenia w nich kołków, a następnie powieszenia przedmiotów na ścianie. W tej konkurencji wygrywają ex aequo VORDON model VR08l oraz Eurotec model CD151. Eurotec model 1103 został daleko za nimi. Dodatkowo trzeba wspomnieć o tym, że VORDON model VR08I oraz Eurotec model CD151 są wyposażone w inteligentne ładowarki, dzięki czemu nie musimy „pilnować” akumulatorów przy ładowaniu, przy Eurotec model 1103 jesteśmy do tego zmuszeni.


Liczba obrotów

Jest kilka ważnych parametrów, którymi cechują się wiertarko-wkrętarki, a jednym z nich jest liczba obrotów. Przy tym zestawieniu porównamy ze sobą najwyższe deklarowane parametry, a więc:
1. VORDON model VR08I maksymalne obroty to 1400 obr/min, a więc jak można się było spodziewać jest to najlepszy wynik z całego zestawienia
2. Eurotec model CD151 na najwyższym biegu maksymalne obroty to 1300 obr/min
3. Eurotec model 1103 najwyższe obroty to 1000 r/min


Co w zestawie

W tym temacie krótko, wszystkie trzy urządzenia zapakowane są w plastikowe torby. W zestawach znajdziemy ładowarki i zestawy końcówek.


Podsumowanie

Trudno powiedzieć, która wiertarko-wkrętarka jest najlepsza, ponieważ każda z nich przeznaczona jest do innej grupy majsterkowiczów.
VORDON model VR08I zadowoli bardziej wymagające złote rączki, które będą wykorzystywać urządzenie dość często.
Eurotec model CD151 to sprzęt dla domowych majsterkowiczów, którzy potrzebują urządzenia do 200 zł i będą używać go kilka razy w miesiącu.
Natomiast Eurotec model 1103 to wiertarko-wkrętarka, która spełni oczekiwania ludzi sporadycznie używających elektronarzędzi, aby skręcić meble lub wywiercić kilka dziur (o małej średnicy) w różnych nie zbyt twardych materiałach.


Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie, a już wkrótce więcej wpisów na naszym blogu!